Články

Viscerální, neboli vnitřní tuk se hromadí v útrobách břišní dutiny, kde může prorůstat do jiných orgánů. Ty pak přestávají fungovat správně a můžou nastat vážné zdravotní problémy.

Všimli jste si u Vašeho dítěte většího váhového přírůstku a začínáte si uvědomovat, že se pravděpodobně potýkáte s nadváhou nebo obezitou? Nejste jediní.

Všichni jste už jistě slyšeli, že máme konzumovat zakysané/fermentované mléčné výrobky kvůli lepšímu zažívání . Povíme si o nich teda trochu více, a vysvětlíme, proč se je opravdu oplatí zařazovat do jídelníčku.

To, jak se stravujeme ovlivní nejen naši hmotnost, ale i zdravotní stav a délku a kvalitu života. Čím dřív si to uvědomíte, tím lépe.

Blíží se svátky, Vánoce, Silvestr, a to znamená setkání s přáteli, rodinou a nejbližšími. Samozřejmě, k tomu patří mnoho dobrého jídla. Je v pořádku dopřát si tradiční cukroví, bramborový salát, smaženou rybu a všechno, co máte rádi. Dobré jídlo k Vánocům proste patří.

Rychlé obědy

14.11.2022

Chtěli byste hubnout nebo jen jíst vyváženě, no zdá se Vám, že na vaření nemáte moc času? Nebo jen neoblibujete trávit v kuchyni dlouhé hodiny? Pak jsou tyhle recepty šité na míru pro Vás.

S přibývajícím věkem pozorujete, že udržení Vaší obvyklé hmotnosti se stává obtížnějším. Ve skutečnosti mnoho žen přibírá na váze zejména po padesátce, kolem menopauzy.

"Chci zhubnout a tak jsem vyřadila pečivo". To je věta, kterou slyším od lidí docela často. I když ho mají rádi. Přitom je to taková škoda a stačí si jen správně vybírat.

Keto...Všichni ji známe. Vidíme ji v televizi, na internetu a všechno slibuje rychle a bez námahy.

Batáty (sladké brambory) a brambory. U jídelního stolu jsou oboje častou a oblíbenou přílohou, časté je i dilema, které z nich jsou zdravější.